Levent Hurda Kablo

Levent Hurda Kablo Alım Satım Hizmetleri

Levent hurdacı, yıllardan beri kalite standartlarını düşürmeden gerçekleştirdiği hurda alım satım işlemlerini her geçen gün iyileştirmektedir. Müşteri memnuniyeti odaklı geliştirdiği çalışma yöntemleri ile her gün, tonlarca hurdanın toplanmasına aracı olmaktadır. Levent hurda tesisinde:

  1. Seyyar hurdacılar Levent sokaklarında dolaşarak demir, bakır, kağıt, alüminyum gibi hurda çeşitlerini toplamaktadır. Toplanılan hurdaların tamamı tesise getirilmektedir.
  2. Tesise getirilen hurdalar, türlerine göre ayrıştırılmakta ve çöplerinden arındırılmaktadır.
  3. Ayrıştırılan hurdaların tamamı geri dönüşüm alanlarına nakliye edilir.

Levent Hurda Karşılığı Bina Yıkımı

Levent hurda firmaları, hurda karşılığı bina yıkımı hizmeti de sunmaktadır. Aşama aşama bütün titizlikle gerçekleştirilen işlemler İş Sağlığı ve İşçi Güvenliği kapsamında sürdürmektedir. Bina yıkım işlemlerinde son model iş makineleri ve nakliye taşıtları kullanılmaktadır. Uzman personellerin sürdürdüğü çalışmalar, usulünce gerçekleştirilmektedir. İşlem adımları şu şekilde gerçekleştirilmektedir:

  1. Bina yıkımı gerçekleştirilecek alan, yıkım öncesi hazırlıklara tabi tutulur.
  2. Alan içerisinde güvenlik önlemleri adına şeritler çekilir ya da set eklenir. Bu sayede çevredeki insanlar yıkım alanından uzak tutulabilmektedir.
  3. Yıkımdan önce pimapen pencere ve kapı sökümleri buna ek olarak kalorifer petekleri sökümü gerçekleştirilmektedir. Bu noktada değerli hurdalar kenara ayrılır.
  4. İş makineleri ile yüksek güvenlik yöntemleri altında yıkım işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada çevreye daha az rahatsızlık verilmesi hedeflenmektedir.
  5. Yıkım işlemlerinin ardından, alan sulanır ve tozun oluşması engellenmeye çalışılır.
  6. Yıkımdan açığa çıkan molozların tamamı, kamyonetlere yüklenerek hurda tesislerine iletilir.
  7. Hurda tesislerine götürülen moloz yığınları hurda türlerine göre ayıklanmaktadır.

Levent Hurda Geri Dönüşümü

Levent hurda tesisi, geri dönüşüm işlemlerine tabi tutulacak hurdaları hazırlayıp ilgili alanlara nakilerini sağlamaktadır. Geri dönüştürülebilecek hurdalar bakır, demir ya da alüminyum gibi metaller olurken, kağıt ve plastik gibi atıklar da olabilmektedir. Bu noktada geri dönüşüm işlemleri uygulanabilecek her hurdanın alım satım değeri olduğu söylenebilir.

Levent Hurda Geri Dönüşümü Nasıl Yapılır?

Levent hurda geri dönüşüm tüm hurda materyaller için ayrı alanlarda ayrı işlem adımları ile gerçekleştirilmektedir.

Bakır, demir ya da alüminyum veya kablo yada metaller için genelde eritme ocakları kullanılarak eritilmekte ve şekillendirilerek hammadde üretimi sağlanmaktadır. Sıfırdan metal üretimi yapmaktansa daha metal geri dönüşümü yapmak daha tasarruflu ve ekonomik olduğundan işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Kağıt hurdalar, fabrikalarda makineler yardımı ile küçük parçalara ayrılmakta ve liflerinin ayrışması adına suda bekletilmektedir. Buna ek olarak mürekkep, boya gibi dış faktörlerden ayıklamak için ise kimyasal maddeler eklenmektedir. Bunun sonucunda kağıt hamurları halinde getirilen ürünler, baskı makineleri ile istenilen şekillere getirilmektedir. Kağıt geri dönüşümü tamamlanarak tekrar kullanılmak üzere fabrikalara iletilmektedir.

Sitemiz üzerinde yer alan iletişim bilgilerinden Levent hurda firmalarına erişim sağlayarak; hurda alım ve satım, hurda geri dönüşümü ve hurda karşılığında bina yıkım işlemleri için detaylı bilgi alabilirsiniz.

Facebook’da Bizi Takip Edin!