Hurda kablo

Elektrik tesisatından veya elektronik ürünlerden arta kalan, kullanılmayacak durumda ki atık kablolara hurda kablo denir. Her yıl milyonlarca metre uzunluğunda ki hurda kablolar geri dönüşümde çevreye yeniden kazandırılmaktadır. Bu işleme kablo geri dönüşümü denir.

Kablo, elektrik ve elektronik ürünlerde kullanılan üzeri yalıtkan bir madde ile kaplanmış ve içine bir veya birden fazla metalik iletkenlerin yerleştirilmesi ile oluşmuş enerji akımını taşımaya yarayan bir iletkendir. Kablonun içinde ki bir veya daha fazla tel, yalıtıcı bir maddeyle kaplıdır. İletkenler bakır veya alüminyumdan bir tek tel veya daha ince tellerle örülüdür. Aynı miktarda akımı taşıyabilmesi için alüminyum kabloların bakıra nispeten 1/2 çap daha büyüktür.

Hurda kablo fiyatları
hurda kablo

Birbirinin aynı elektrik akımını taşıyabilmesi için alüminyum telden oluşan kabloların bakır tel kablolara göre en az yarım çap ve daha kalın olması gerekmektedir. Hurda kablo fiyatları isimli yazımızda da belirttiğimiz üzere kabloların değerini arttıran veya azaltan etken kablonun bakır tellerden mi yoksa alüminyum tellerden mi imal edildiği bir hayli önemlidir.

Hurda kablo fiyatları

hurda kablo fiyatları ile ilgili sayfamız olan 2022 hurda kablo fiyatları isimli sayfamızın konusunda daha geniş bilgiler ve hurda fiyatları hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Bakır tellerin daha ince yapıyla daha yüksek elektrik akımı taşıyabildikleri için yer kısıtlaması olan daha dar alanlarda yaygın kullanılmaktadır. Bakır tellere nazaran alüminyum tellerden oluşan kablolar ise daha hafif bir maden olması sebebiyle çoğunlukla havadaki hatlarda kullanılmaktadır.
Bu kablolar sağlamlığın arttırılması amacıyla çelik tel örgülerle sarılabilmektedir.

Hurda kablo alımı

Elektrik tesisatından artan kullanılmayacak durumda ki atık ve hurda kablolarınızı yerinizden alıyoruz.
Firmamız, hurda kablo piyasasında en iyi fiyatlarla hurda kablo alımı yapmaktadır.
İnşaat alanı, şantiye vb alanlarda elektrik tesisatından artan ve kullanılmayacak durumda olan atık kabloları piyasaya göre en iyi fiyatlardan alım yapmaktayız.
Firmamız, 20 yıllık tecrübe ve profesyonel ekibi ile iş yönetmeliği mevzuatına uygun olarak inşaat ve şantiye gibi atık kabloların yoğun olduğu alanlarda arta kalan hurda kabloları ayrıştırarak geri dönüşüme kazandırmaktadır.

Hurda Kablo
hurda kablo

Bu işlemler profesyonel ekibimiz tarafından kullanılmayacak durumda olan ve hurda olmuş elektrik kabloları ayrıştırılır ve geri dönüşüme kazandırmaktadır.

Hurda kablo fiyatları metal piyasasına göre günlük olarak değişmektedir.
Firmamız hem hurda kablo, hem de hurda bakır alımlarında metal piyasası da göz önünde bulundurularak en iyi ve en yüksek fiyatlardan alım yapmaktadır. Soyulmuş bakır, yanık bakır, kırkambar, busbar hurdası, lama ve bakır taşları başta olmak üzere alımlarımız en güncel ve en iyi fiyatlardan yapılmaktadır.
Bizi telefon ile veya Whatsapp üzerinden ulaşarak elinizde ki hurdanın resmini gönderip, en güncel fiyatlarla hurdanızı satabilirsiniz.

Eğer siz de güncel hurda kablo fiyatları ne kadar? sorusuna cevap arıyorsanız hemen bizi arayınız.

Hurda kablo fiyatları ile ilgili müşteri temsilcilerimizden güncel fiyatları alabilirsiniz.

Bizi Facebook’da takip edin!